TEDÜ HAKKINDA

TED Üniversitesi 2009 yılında Türk Eğitim Derneği Yükseköğrenim Vakfı tarafından, derneğin 90 yıllık eğitim deneyimini yükseköğretime taşıması ile Ankara'da kurulmuştur. TED Üniversitesi genç ve dinamik bir şehir üniversitesidir. 

TEDÜ, kuruluş aşamasında Kalite Politika Belgesini kamu oyuna ilan etmiş ve kalite süreçlerine göre yönetilen ve eğitim odaklı bir üniversitedir. 

TED Üniversitesi tüm birimleriyle "önce insan" ilkesini benimsemiş, liberal eğitim felsefesi ile eğitim veren bir kurumdur. Eğitim dili tüm bölümlerde İngilizcedir. Kampüsünde 3300 öğrenci ağırlayan TEDÜ'de şu fakülteler bulunmaktadır:

  • Eğitim Fakültesi
  • Fen Edebiyat Fakültesi 
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 
  • Mimarlık Fakültesi
  • Mühendislik Fakültesi 

TEDÜ Eğitim Fakültesi ve Akreditasyon

Eğitim Fakültesi’nin, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği programları EPDAD (Eğitim Fakülteleri Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından 2019 yılında akredite edilmiştir. Eğitim Fakültesinin diğer programlarından İngilizce Öğretmenliği programı 2018-2019 öğretim yılı sonunda mezun vermiştir, İlköğretim Matematik Öğretmenliği programı ise henüz mezun vermemiştir. 

Fakültemiz hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 


13 Eylül 2019, Cuma 535 defa okundu